Beton Santralleri

Sabit Beton Santrali
Mobil Beton Santralleri
Kompakt Beton Santrali
Kuru Tip Beton Santralleri
Beton Karıştırıcı Mikserler
Mobil Ön Besleme Konveyörü
Çimento Silosu

Beton Santrali

Çimento, su, kum, çakıl, kırılmış taş ve agrega gibi bileşenlerin stoklanıp, istenilen miktarlarda ve oranlarda karıştırılarak, hazır beton imalatı yapılmakta olduğu tesislere beton santrali adı verilir. Beton santralini oluşturan başlıca ekipmanlar, betonu oluşturan malzemeleri karıştıran mikser, hammaddelerin depolandığı çimento silosu, miktarlarını kontrol eden ve taşıyan mikser besleme bandı ve agrega bunkeridir. Di Çelik Makinenin üretmekte olduğu bu ekipmanlar mekanik, elektronik, pnömatik ve hidrolik sistemler ile çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Piyasa da birçok tipte ve modelde beton santrali bulunmaktadır. Beton santrali seçimi projenin ne kadar büyük olduğu, maliyet ve projenin ne kadar süreceği gibi koşullar göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Di Çelik Makine işinde uzman çalışan kadrosu yüksek kalite standartlarında, sabit beton santrali, mobil beton santrali, kompakt beton santrali olmak üzere 3 tip beton santrali üretmektedir. Bunlara ek olarak çimento silosu, mobil ön besleme konveyörü ve beton karıştırıcı mikserler de firmamızca üretilmektedir.

Sabit Beton Santrali

Uzun süreli ve büyük projelerin vazgeçilmez parçalı olarak tasarlanmış sabit beton santralleri, işin niteliğine göre projeye kolayca dahil edilir ve hazır beton sektöründe olduğu gibi müteahhitlik hizmetlerinde kullanılmak üzere değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaktadır.

Sabit beton santralleri kum, taş ve çimento gibi bileşenleri karıştırarak betonu hazırlamak amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca sabit beton santrali beton tesisinin kurulumu sırasında sahada yapılması gereken işleri minimuma indirgeyerek iş yükünü azaltır. Sabit beton santrallerini meydana getiren iki ana parça, ana şase ve agrega bunkeridir ve kurulumu da oldukça kolaydır, sahip olduğu yapısı dolayısıyla yüklemelerde kolaylık sağlamaktadır.

DiÇelik Makine’nin üretmekte olduğu sabit beton santralleri otomasyon sistemler ile yönetilmekte ve bu sistemler aracılığıyla dozajlama ve proses izleme gibi birçok işlem oldukça hızlı ve basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu işlemlerden en önemlisi olan dozajlama sayesinde, sadece istenilen özellikleri sağlamak için çeşitli beton karışımı formüllerinin otomasyon sistemine yüklenmesi ile büyük kolaylık sağlanmaktadır. Sonrasında verilen üretim komutu ile istenilen karışım formülünü elde etmek üzere gerekli miktarlarda hammadde otomatik olarak tartılıp karıştırılır. Buna ek olarak transmikser aracılığıyla taze beton istenilen yere yapısında bir bozunma meydana gelmeden taşınabilir. Ayrıca sabit beton santrallerinde pompa ve vibrasyon gibi yan araçlar da yer almaktadır.

Uzun vadeli projelerin verimini en üst düzeye taşıyacak sabit beton santralleri yüksek üretim kapasitesi ile büyük sahalarda kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Di çelik Makine 60 metreküp, 100 metreküp, 120 metreküp ve 160 metreküp kapasiteli 4 farklı sabit beton santrali üretmektedir. Kendilerine has pek çok teknik özelliği bulunan sabit beton santralleri farklı sorunlara çözüm olarak seçilmektedir.

Mobil Beton Santralleri

Sabit beton santrallerine göre daha kısa ve hızlı çözüm gerektiren projelerde tercih edilmekte olan mobil beton santralleri, kolay taşınması, hızlı montaj – demontaj ve düşük maliyetleriyle piyasada oldukça popülerdir. Mobil beton santrali, sabit beton santrallerine göre daha yeni ve gelişmiş bir teknik olup beton kalitesi ve zaman açısından da daha önde gitmektedir. Bu durum firmaların kendi betonlarını üretmeleri için mobil beton santrallerini kullanmaya başlamalarına neden olmaktadır. Mobil beton santralinin avantajları arasında kurulum kolaylığı, kolay taşınabilir oluşu ve minimal kurulum alanı gereksinimi gelmektedir.

DiÇelik makine mobil beton santrallerini çeşitli model ve kapasitelerde üretmektedir. Di Çelik Makine’nın üretmiş olduğu mobil beton santrallerinin kapasiteleri projenin ihtiyacına göre 30m³, 45m³, 60m³, 100m³, 120m³ olarak seçilebilir. Sahip olduğu malzemeler ve işinde uzman üretim kadrosu ile Di Çelik makine yüksek kalite standartlarında mobil beton santrallerini hizmetinize sunmaktadır. Ayrıca mobil beton santrallerinin kurulumunu yapabilmek adına düz bir beton zemin yeterli olduğundan dolayı mobil beton santralleri sabit beton santrallerine kıyasla daha ekonomiktir.  Kurulumu birçok resmi yasaya bağlı olan mobil beton santralleri satın alınırken mutlaka ilgili belgeler kontrol edilmelidir.

Kompakt Beton Santralleri

Konteyner şeklinde ya da konteyner ile sevk edilebilecek yapıda üretilen kompakt beton santralleri, kovalı beton santrali olarak da adlandırılır. Amacı sahada fazla yer işgal etmeden üretim yapmak ve kısa sürede nakliye işlemini gerçekleştirmektir. Ayrıca kompakt beton santralleri sahip olduğu özellikler sebebiyle temel ve yükleme rampasına ihtiyaç duymadan üretim yapabilir. Özellikle dar çalışma alanlarında tercih edilen kompakt beton santralleri, üretim yapılacak sahada oldukça az yer kaplaması ile mobil beton santrallerini andırırken, aynı şekilde kolay taşınması sebebiyle de pek çok projede tercih ediliyor. Di Çelik Makine müşterilerine her zaman yüksek kalite standartlarında ürünler sunmaktadır. Kompakt Beton Santralleri diğerlerine göre oldukça yüksek verimli ve maliyet olarak da düşüktür. Bu da bir diğer tercih edilme nedenidir.

Di Çelik makine projenin büyüklüğüne ve ihtiyacına göre kapasitesi 30 m3,60 m3 ve 100 m3 şeklinde değişebilen kompakt beton santralleri üretmektedir. Kompakt beton santrallerinin sağladığı kolay kurulum ile de tercih edildiği bir gerçektir.

Çalışma alanı dar olan işletmeler genellikle kapasitesi 30 m3 olan kompakt beton santralini tercih ederken bu durum proje maliyetini de oldukça düşürmektedir. Ancak seri üretim yapmak isteyen işletmeler adına 60 ve 100 m3 kapasiteli kompakt beton santralleri tercih edilmektedir.

Sağlamış olduğu yüksek performans ve kalite standartları ile firmamızın üretmiş olduğu kompakt beton santralleri birçok farklı teknik özelliğe sahiptir.

Di Çelik Makina’nın üretmekte olduğu kompakt beton santrallerinin motor gücü sahip olduğu kapasiteye göre 55 ila 175 kW aralığında değişmektedir. Kurulum için ise kapasitesine göre değişebilen ortalama 250 ila 350 m2 aralığında alan gerekmekte ve dar alanlar için etkili çözümler üretilmektedir. Ayrıca Di Çelik Makine’nin üretmekte oduğu kompakt beton santralleri her türlü aşınmaya ve arazi koşuluna dayanıklı ve en yüksek verimde çalışmak üzere uzman kadrosu tarafından tasarlanmış ve hizmetinize sunulmuştur. Otomatik kontrol özelliğine sahip ve tek operatör ile kumanda edilebilen kompakt beton santrallerimiz, ülkenin her bölgesinde değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Teklif Alın

    7/24 Sizlere Destek Vermekteyiz